Zalety mleka Laktowit

Doskonały wybór dla Twojego dziecka

Laktowit Niejadek to najlepszy wybór

Jeśli Twoje dziecko wykazuje oznaki wybiórczości pokarmowej, to zazwyczaj bez zastrzeżeń akceptuje produkty żywnościowe z grup preferowanych, z niechęcią odnosi się do tych, których nie akceptuje, natomiast nowe produkty wywołują u niego niepokój.

Mleko to pożywienie znane dziecku od pierwszych dni życia. Dzięki temu najczęściej jest ono akceptowane nawet przez największych niejadków. Dlatego do naszego mleka Laktowit Niejadek dodaliśmy mnóstwo różnych (i potrzebnych) wartości odżywczych, które są niezbędne Twojemu dziecku do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dzięki temu, nawet przy kategorycznej odmowie jedzenia, podając Laktowit Niejadek jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku wszystko to, czego potrzebuje.

Bezpieczeństwo

Nasz produkt zawiera tylko i wyłącznie składniki, które są używane w żywieniu niemowląt, standardowo występujące w większości mlek modyfikowanych dla dzieci powyżej 1. roku życia dostępnych na rynku.

Laktowit Niejadek nie zawiera substancji konserwujących ani aromatyzujących, a jego głównym składnikiem jest najwyższej jakości polskie mleko.

Głównym składnikiem są surowce mleczne (serwatka oraz mleko). Laktowit Niejadek nie zawiera sacharozy, często spotykanej w innych produktach dla dzieci dostępnych na rynku.


Co zawiera Laktowit Niejadek?

 • Wapń i fosfor potrzebne do wzrostu i rozwoju kości u dzieci
 • Żelazo, które wspiera rozwój poznawczy
 • Magnez, jod, miedź, biotynę i niacynę, wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
 • Mangan, przyczyniający się do utrzymania zdrowych kości i pomagający w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych
 • Selen, który pomaga w lepszym funkcjonowaniu mózgu oraz prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy
 • Foliany i witaminę B6, które pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
 • Witaminy D i C ważne dla układu odpornościowego
 • Witaminę A i ryboflawinę, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia
 • Witaminę B12, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowowego i w zachowaniu zdrowych zębów, kości, włosów, skóry i paznokci
 • Kwas foliowy wspomagający zdrowie serca
 • Błonnik (GOS), który może pomóc w utrzymaniu naturalnej funkcji jelit
 • Luteinę wspierającą wzrok
 • Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LCP) DHA
 • Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka*

* korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2 g kwasu alfa-linolenowego (ALA) i dziennego spożycia 10 g kwasu linolowego (LA).

Witaminy
Witaminy

Sposób przygotowania Laktowit Niejadek

Łatwe przygotowanie

1.
Celem przygotowania jednej porcji mleka Laktowit Niejadek, odmierz wymaganą ilość letniej wody (około 170 ml, prawie pełna szklanka).
2.
Używając dołączonej miarki, dodaj do wody wskazaną ilość proszku Laktowit Niejadek (8 miarek). Mieszaj, aż proszek całkowicie się rozpuści.

Najwyższa jakość potwierdzona badaniami laboratoryjnymi

Laktowit Niejadek jest produkowany przez polskiego producenta mleka dla niemowląt Geo-Poland w zakładach farmaceutycznych Polfy Kutno.

Do produkcji używane są tylko najwyższej jakości surowce, od sprawdzonych dostawców. Do produkcji używamy tylko polskiego mleka. Każda partia Laktowitu Niejadek, zanim trafi do sklepów, przechodzi rygorystyczne badania laboratoryjne.

Produkcja odbywa się w aseptycznych warunkach, identycznych jak w przypadku mleka początkowego dla niemowląt. Laktowit Niejadek spełnia najwyższe możliwe standardy jakościowe, takie same jak mleko początkowe dla niemowląt.

Logo Polfa Kutno

Puszka Laktowit Niejadek

Pamiętaj

Zdrowe odżywianie jest częścią zdrowego stylu życia oraz jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Ważne jest również zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Laktowit Niejadek nie jest odpowiedni dla niemowląt (0-12 miesięcy).